BvT HUKUK VE DANIŞMANLIK

ANASAYFA BvT HUKUK VE DANIŞMANLIK

KVKK RİSK ANALİZİ

Aşağıdaki soruları kurumunuzun kriterlerine göre cevaplandırarak analizi yapabilirsiniz.


Bu anket kişisel verilerinizi kullanmaz. Sonuçlar 3. Kişi, Kurum veya Kuruluşlarla paylaşılmamaktadır.
SORU - 1

İşletmenizde çalışan sayısı 50’den fazla veya yıllık mali bilançonuz 25 milyonun üzerinde mi ?


SORU - 2

Çalışan sayınız 50’den fazla veya yıllık mali bilançonuz 25 milyonun üzerindeyse envanter oluşturup VERBİS’e kayıt oldunuz mu ? (Çalışan sayınız 50’den az ve yıllık mali bilançonuz 25 milyonun altındaysa bu soruyu boş bırakın.)


SORU - 3

Çalışan/Çalışan adaylarından işe girişte adli sicil kaydı örneği istiyor musunuz ?


SORU - 4

Çalışanlarınızın/Çalışan adaylarınızın verilerini işlemeden önce aydınlatma metni imzalatıp daha sonra da açık rızalarını alıyor musunuz?


SORU - 5

İşletmenizde veri güvenliğine ilişkin teknik ve idari tedbirler var mı? (ÖR; işletme politikası, yetki matrisi, ağ güvenliği, veri yedekleme, çalışanlarla gizlilik taahhütnameleri ….. vs.)


SORU - 6

İşyerinizde görüntülü/sesli kayıt yapıyor musunuz ?


SORU - 7

Çalışanlarınızdan mesai giriş çıkışlarını kontrol etmek amacıyla parmak izi/yüz taraması gibi sistemler kullanıyor musunuz?


SORU - 8

İşlediğiniz özel nitelikli veriler için (adli sicil kaydı, sağlık raporu vs..) kurulun belirlediği teknik ve idari önlemleri alıyor musunuz?


SORU - 9

İşlediğiniz kişisel verilerin işleme amacı ortadan kalktıktan sonra ya da kanunda öngörülen süre geçtikten sonra verileri imha ediyor musunuz?


SORU - 10

Hizmet alımında ya da satımında bulunduğunuz firmalarla yaptığınız sözleşmelerde kişisel verilerin korunması kanununa uygun düzenlemeler var mı ?